кадър Фейсбук/ Изглежда, че мерките ще бъдат разхлабени по план. Това

...
кадър Фейсбук/ Изглежда, че мерките ще бъдат разхлабени по план. Това
Коментари Харесай

Премиерът Борисов обяви за мерките: За 21-ви сме поели ангажимент и трябва да го спазим

кадър Фейсбук/ 

Изглежда, че ограниченията ще бъдат разхлабени по проект. Това разгласи Бойко Борисов след заседание през днешния ден.

Действащите все още противоепидемични ограничения не престават да се ползват до 21 декември без смяна, стана ясно на днешното работно заседание, което министър-председателят Бойко Борисов свика с членове на държавното управление, на Националния действен щаб, на имунизационния щаб и кмета на София Йорданка Фандъкова, оповестяват от държавната пресслужба.

„ Мерките дават резултат и ще ги използван и тази седмица. На 21-ви сме поели ангажимент и би трябвало да го спазим “, съобщи министър председателят Борисов. Министър-председателят беше безапелационен, че и след този период е значимо да бъде непокътнат баланс, обществото ни да продължава да работи рационално и отговорно, тъй че да не се усили още веднъж натискът към лечебните заведения, да не се загуби резултатът от рестриктивните мерки през трите седмици и грижата за здравето да бъде водеща. Винаги сме били почтени с хората, по тази причина всеки ден следим и оценяваме обстановката, всички дружно би трябвало да минем през тази рецесия, означи министър-председателят Бойко Борисов, добавя Нова тв.

Премиерът Борисов изиска в четвъртък да му бъде възложен обстоен отчет за обстановката, въз основата на който да бъде взето решение за ограниченията след 21 декември, тъй че жителите да са задоволително рано осведомени какво следва. Борисов подсети, че и към днешна дата България има едни от най-либералните ограничения и хората имат най-голяма опция за придвижване. Борисов посочи, че COVID-19 е рисков вирус, с който светът към този момент близо година не може да се пребори, а съгласно специалистите най-оптимистичният вид за възстановяване не обстановката е с небосвод месец май, а за растеж на стопанската система – през октомври месец идната година. Министър-председателят беше безапелационен, че всеки ден щабът би трябвало да следи обстановката и да се работи оптимално гъвкаво. Към днешна дата оздравелите са повече от заболелите, само че това не ни дава съображение да кажем, че към този момент няма да са докторите тези, с които първо ще се съобразяваме, съобщи министър председателят. Борисов подчертава върху продължаващата поддръжка за бизнеса и жителите. Същевременно в образованието също салдото е основен. Министър-председателят подсети, че с напъните на държавното управление близо 50 000 деца бяха върнати в класните стаи и е от огромно значение да не бъде изгубена тяхната мотивация за познания.

„ На този стадий не предлагаме разхлабване на ограниченията, настоящи на територията на България. До четвъртък ще създадем разбор на данните още веднъж “, съобщи от своя страна министърът на опазването на здравето Костадин Ангелов. Министърът уточни, че въведените ограничения с ограничаващ темперамент регистрират резултат във връзка с ненарастване на случаите. Същевременно като 14 дневна заболеваемост България продължава да се намира на 14-о място, като заболеваемостта спада под 600 на 100 000 души. В лечебните заведения нараства броят на изписаните, в същото време има трайно открита наклонност за опазване броя на пациентите в реанимациите. Председателят на Националния действен щаб Венцислав Мутафчийски удостовери, че трендовете към момента са нежни и в същото време не се вижда явен небосвод за преодоляване на обстановката в международен мащаб. Кметът на София Йорданка Фандъкова също изрази мнение, че и през идната седмица ограниченията би трябвало да останат непроменени. Ако отсега нататък обстановката го разрешава, имаме подготвеност да разхлабим ограниченията, като стартираме с отваряне на детските градини, добави Фандъкова.

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев цитира проучване, съгласно което след втората седмица онлайн образование пада внезапно мотивацията за учене. Липсата на директно педагогическо взаимоотношение се отразява отрицателно на децата, губи се опция за социализация и повече придвижване, основава се и психическо напрежение. Министърът посочи, че особено за предучилищната подготовка няма обезщетителна опция. „ Колкото са по-малки децата, толкоз са по-големи загубите “, акцентира Вълчев.

а

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР